3 sposoby na bielsze zęby

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Zęby mogą mieć różne tonacje bieli. Zęby mogą mieć kolor kości słoniowej, wpadać w żółtą tonację czy szarość. To, jaki mają kolor najlepiej sprawdzić przy pomocy specjalnego wzornika, na którym uwzględniono wszystkie tonacje. Zanim zdecydujemy się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie, warto sprawdzić 3 skuteczne sposoby.

Od czego zależy kolor zębów?

Natura jest niesprawiedliwa – niektórzy posiadają piękny zgryz i mogą się pochwalić białymi zębami, inni wręcz przeciwnie. Noszą aparaty ortodontyczne i ciągle walczą ze swoimi niebiałymi zębami. Od czego zależy kolor zębów. Główną przyczyną są geny. Kolor zębiny i odcień szkliwa jest wpisany w nasz kod genetyczny. Im lepsze uzębienie rodziców, tym większe szanse, że dzieci będą miały bielsze zęby.

Im starsze zęby, tym ich kolor ciemnieje. Dlaczego? Z czasem ściera się szkliwo, które ukazuje nieco ciemniejszą zębinę. Niestety niewłaściwa dieta może tylko pogłębić ten stan. Nie zaleca się palenia papierosów, czy wypijania dużych ilości kawy i ciemnej herbaty. Czasami przyjmowane leki mogą także wpływać na kolor zębów. Zapominanie o szczotkowaniu zębów także wpływa na ich ciemnienie, dlatego warto pamiętać o tym zabiegu higienicznym.

Profilaktyka

Stare porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć i w tym przypadku wszystko się zgadza. Codzienna pielęgnacja zębów z pewnością przyczynia się do zachowania ich bielszego koloru. Jeśli zależy nam na wybielaniu powinniśmy wybrać pasty wybielające, które są dostępne bez recepty. Nie obiecuj,ą one szokujących rezultatów, ale rozjaśniają zęby o 1 lub 2 tony. Pasty wybielające w swoim składzie zawierają substancje, które są odpowiedzialne za usunięcie osadu oraz przebarwień. Zestaw warto uzupełnić o szczoteczkę, która posiada specjalne gumowe wypustki. Te niewielkie elementy polerują zęby. Jeśli używamy szczoteczki elektrycznej – sonicznej lub rotacyjnej warto wyposażyć ją w specjalną końcówkę wybielającą. Więcej na temat typów szczoteczek do mycia zębów, znajdziesz na: http://idbajosiebie.net/szczoteczka-soniczna-czy-elektryczna-poznaj-najwazniejsze-funkcje/

Braun Oral-B TriZone 3000

Paski i żele wybielające

Paski wybielające kosztują ok. 40 zł i mogą rozjaśnić zęby o 2 lub 4 tony. Paski z substancją wybielającą, którą zazwyczaj jest nadtlenek wodoru stosuje się 2 razy dziennie. Pasek z żelem przykleja się na górnym i dolnym łuku – swoim zasięgiem obejmuje tylko czwórki. Do rozjaśnienia zębów wykorzystuje się także nakładki, które samodzielnie uzupełnia się żelem. Trzeba być uważnym przy nakładaniu pasków, ponieważ jeśli ich dokładnie nie dopasujemy do zębów, te mogą być nierównomiernie wybarwione. Żel z nakładkami to koszt ok 50 zł.

Usuwanie kamienia nazębnego

Nalot na szkliwie i kamień powodują, że zęby wydają się ciemniejsze. Można pozbyć się kamienia podczas wizyty u dentysty. Do naszej dyspozycji jest piaskowanie oraz droższe zabiegi wykonywane przy wykorzystaniu ultradźwięków. Przy wybielaniu zębów nie zapomnij o plombach, które także ulegają przebarwieniom.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>