10 sprzętów AGD inteligentniejszych od Ciebie

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Lodówka, pralka czy piekarnik to na pozór urządzenia nudne jak wyścigi kotów, które nie chcą wystartować z boksów. Rynek zalewa masa sprzętu AGD, który nie robi na nas specjalnego wrażenia poza momentem zakupu, w którym musimy wyłożyć kasę. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak dopiero wtedy, gdy zakupiony sprzęt okazuje się inteligentniejszy od nas samych. Tak jak w przypadku tych 10 niezwykłych urządzeń.

LG Lodówka jutra

źródło: facebook.com/lgpolska

źródło: facebook.com/lgpolska

Po prezentacji tego modelu we wrześniu 2013 roku, niemal wszystkim ekspertom z wrażenia pospadały gacie. Takiej reakcji nie można się jednak dziwić, skoro Lodówka jutra od firmy LG jest w stanie powiadomić nas o zbliżającej się dacie ważności produktów, które się w niej znajdują, podpowiada nam, jaką potrawę możemy z nich przyrządzić, a nawet zamówić brakujące produkty. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji na wyświetlaczu lodówki i… naszego smarftona.

Lodówka Samsung T9000

źródło: antyweb.pl

źródło: antyweb.pl

To równie spektakularny model, co wyżej opisana lodówka LG. Koreańscy koledzy z Samsunga stworzyli cudo, które dzięki aplikacjom pozwala na tworzenie wspólnych list zakupów z innymi domownikami, co pozwala uniknąć spornych sytuacji „kto miał kupić śmietanę do pierogów”, często rozstrzyganych niemal na drodze sądowej. Podobnie jak model LG, T9000 podpowie nam, co stworzyć z 2 jajek.

Lodówka Samsung RL55VQBRS

źródło: nowetrendy.pl

źródło: nowetrendy.pl

Być może LG zaskoczyło bardziej swojego głównego konkurenta, ale o tym modelu Samsunga huczały sowy już w 2010 roku. RL55VQBRS to model wyjątkowo pomocny w utrzymaniu diety – wyświetlacz LCD umożliwia zapisywanie ilości spożytych kalorii i układanie specjalnego menu na konkretne dni. Ta lodówka zawsze przypomni nam czego i ile nie powinniśmy w ramach diety dotykać – jest prawdziwym przyjacielem człowieka, zupełnie jak pies.

Pralka LG z modułem komunikacji zbliżeniowej

źródło: tabliczni.pl

źródło: tabliczni.pl

Po inteligentnych lodówkach, LG nie mogło się oprzeć i zaatakowało inteligentną pralką, która została zaprezentowana w marcu 2014 roku na InnoFest w Wenecji. Moduł komunikacji zbliżeniowej NFC sprawił, że krytykom otwarły się usta… z wrażenia. Jeśli posiadamy smartfon z taką samą technologią, to możemy nim sterować procesami prania, np. pobierając programy prania z internetu i przekazując je pralce, poprzez zbliżenie do niej telefonu – tak jak przy przesyłaniu dzwonków w pradawnych czasach.

Pralka Samsung WW9000

źródło: technogadzet.pl

źródło: technogadzet.pl

Inteligenta pralka z aplikacją mobilną – Samsung nie pozostawał dłużny i tak odpowiedział LG. Urządzenie wyróżnia dotykowy panel obsługi oraz aplikacja smartfonowa, dzięki której możemy zarządzać pralką także zdalnie, np. z pracy. Co ciekawe, specjalne czujniki w tym modelu dokładnie mierzą brud na ubraniach i sugerują odpowiednie użycie proszku. Zygmunt Chajzer już do was nie przyjedzie…

Pralka Indesit Moon

źródło: nowetrendy.pl

źródło: nowetrendy.pl

Walczyć z LG i Samsungiem w produkcji inteligentnych sprzętów AGD, to tak jak stawiać się reprezentacji Polski w piłce nożnej (z 74 roku). Ale można. Pralka Indesit Moon to urządzenie mogące również pochwalić się rewolucyjnym panelem kontrolnym, który jest w stanie automatycznie dobrać idealną temperaturę, intensywność pranie i prędkość wirowania do każdego rodzaju tkanin.

Suszarka Siemens WT47Y481PL

źródło: lazienkiportal.pl

źródło: lazienkiportal.pl

Skoro możliwe jest inteligentne pranie, to tak samo musi być z suszeniem. Urządzenie od firmy Siemens automatycznie ustala czas suszenia, a ponadto jest w stanie samo się czyścić – czyli znów mamy pewne podobieństwo do psa. Model WT47Y481PL jest tak inteligenty, że zawstydza Perfekcyjną Małgorzatę Rozenek, ponieważ ubrania wyciągnięte z suszarki Siemensa są jak idealnie wyprasowane.

Piekarnik Amica Integra Smart

źródło: mojegotowanie.pl

źródło: mojegotowanie.pl

Amica zaskoczyła serią nowoczesnych piekarników już w 2012 roku. Urządzenia te charakteryzuje 7-calowy wyświetlacz TFT, który daje nam do dyspozycji interaktywny programator. Na ekranie dotykowym możemy do woli korzystać z elektronicznej książki kucharskiej, a jeśli ktoś ma ochotę na „ciepłe” zdjęcia, może je swobodnie przeglądać dzięki wbudowanemu złączu USB.

Piekarnik Whirpool Szósty Zmysł

źródło: wp.pl

źródło: wp.pl

Jeśli piekarnik posiada szósty zmysł, to wiedz, że musi być kumaty jak Alfred Nobel. Podobnie jak modele Amicii, także ten pozwala na korzystanie z automatycznych przepisów. Wyróżnia go dodatkowo bardzo dokładna kontrola procesu gotowania, dopasowująca się do konkretnych dań. Do tego, piekarnik jest taki zmyślny, że można w nim przyrządzać trzy potrawy naraz i żadne z nich nie wymienia się zapachem.

Okap Ciarko Design Magnus

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

A po gotowaniu, pieczeniu, smażeniu przychodzi czas na bystre obejście się z powietrzem. Okap kominowy od firmy Ciarko Design to urządzenie posiadające sensor zapachu opierający się na trzech czujnikach: czystości powietrza, wilgotności i temperatury. Okap samodzielnie bada jakość powietrza i oczyszcza je do momentu, w którym z kuchni znikają wszelkie nieprzyjemności zapachowe i atmosfera zostaje skutecznie oczyszczona.

 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>