15 kreatywnych sposobów na wykorzystanie śmieci / 15 creative ways to use your garbage

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

W czasach masowej produkcji dóbr wszelkiego rodzaju oryginalne rękodzieło nabiera wartości trudnej do przecenienia. Nie każdy jednak ma zmysł artystyczny pozwalający na wykonanie przedmiotu, który będzie przyciągać uwagę innych, oczywiście ze względu na niespotykane nigdzie indziej walory artystyczne. Poniżej 15 inspiracji, które odmienią nasze wnętrze i pozwolą zagospodarować część odpadów produkowanych przez każde gospodarstwo domowe.

Legowisko dla kota ze starego monitora / Cat’s den made of old video monitor

1. Niektórzy kotów mają już zapewne serdecznie dość, dlatego tym razem to nie one będą odgrywały rolę główną, a obudowa po starym monitorze. Wystarczy kawałek miękkiej poduszki i gotowe – zamiast wyrzucać monitor na śmietnik lub sprzedawać go za grosze, można spróbować sobie podarować odrobinę spokoju. [Old video monitor or maybe cat’s den?]:

turborotfl.com

turborotfl.com

Efektowne ozdoby z plastikowych butelek / Attractive decorations made of plastic bottles

2. Jeśli w naszym gospodarstwie domowym często korzysta się z napojów w butelkach plastikowych, można z nich zrobić użytek – poniżej dwa pomysły dla osób, które stawiają na odważne dekoracje. [Pimp your house with plastic bottles]:

babeczkaa.blox.pl/flaker.pl

babeczkaa.blox.pl/flaker.pl

Pufa z plastikowych butelek / Pouf made of plastic bottles

3. Jeśli z kolei celujemy w przedmioty praktyczne (lub wciąż mamy zbyt dużo butelek) to wykonać możemy miłą dla oka pufę, w dodatku lekką i wygodną. [Pouf made of plastic bottels]:

facebook.com/akamaihdnet

facebook.com/akamaihdnet

Fotel z korków do wina / Armchair made of wine corks

4. A skoro przy siedziskach już jesteśmy, to może zainteresuje was ten fotel wykonany z korków po winie? Pytanie, ile win należy wypić, by stworzyć coś takiego pozostaje jednak otwarte. [Do you like wine? Here’s what you can create if you’ll drink enough]:

etsy.com

etsy.com

Pufa ze starych jeansów / Pouf made of old jeans trousers

5. O ile nie każdy ma na stanie około miliona korków po winie, to kilka par starych jeansów znajdzie się na pewno. Okazuje się, że one – odpowiednio przerobione – również mogą służyć za całkiem ciekawe siedzisko (choć raczej nie do salonu). [Do not throw away your old jeans trousers! It’s a way to recycle it into comfortable seat]:

naturalnasprawa.blox.pl

naturalnasprawa.blox.pl

Ozdoby z butelek / How to decorate your home with glass bottles

6. Skoro wykorzystać możemy butelki plastikowe, to dlaczego by nie sięgnąć po te szklane? W zrobienie ‚butelkowej’ ściany należałoby włożyć sporo pracy, ale już pomysł na szklane lampioniki jest jednocześnie prosty i efektowny. [Simple and eye catching way to use old and empty bottels]:

flickr.com/wylegarniapomyslow.blox.pl

flickr.com/wylegarniapomyslow.blox.pl

Lampion z żarówki / Old recycled bulb

7. Że żarówka ma dawać światło, wiedzą nawet przedszkolaki. Jednak po tym, jak się przepali wciąż może nam służyć. Oto dowód. [Proof, that even old bulb can be recycled]:

poszkole.pl

poszkole.pl

Torebki z odpadów / Handbags made of garbage

8. Jesz dużo słodyczy a później je popijasz gazowanym  napojem w puszce? To nie do końca zdrowo, ale za to będziesz w stanie zrobić sobie jedną z dwóch torebek – do wyboru zapleciona z papierków po cukierkach bądź też z zawleczek od puszek. [Got too much cadny wrappers or aluminium cans? You can create a handbag, for example]:

lula.pl

lula.pl

Stolik z ramy okiennej / Clever way to use old window frame

9. Stara rama okienna, stylizowane nóżki i trochę pracy, a w efekcie otrzymujemy niepowtarzalny… no właśnie: stolik, szafeczkę? Trudno powiedzieć, ale wygląda uroczo [Old window frame modified into a table]:

piterest.com

piterest.com

Stary podgrzewacz przerobiony na regalik / Old gas heater recycled into shelf

10. Dla wielu strych dziadków jest lepszym miejscem na domowe inspiracje aniżeli wycieczka do salonu meblarskiego. Tak było w przypadku osoby, która ze starego podgrzewacza stworzyła bardzo efektownie wyglądający regalik [Gas heater shelf]:

brooklynreclamation.com

brooklynreclamation.com

Lampa z łyżeczek / Spoon lamp

11. A może lampa ze starych łyżeczek? [Spoon lamp, maybe?]

deringhall.com

deringhall.com

Logo legendarnego zespołu / The Rolling Stones logo

12. Coś dla fanów The Rolling Stones. [Sth for Rolling Stones fans]:

rolling stones

Sztuka śmieciowa / Garbage art

13. Odpadki mogą stać się również materiałem, z którego powstawać mogą dzieła ocierające się o sztukę. [Portrait made of garbage]:

michalmrozek.pl

michalmrozek.pl

Ściana miłości / Wall of love

14. Niestety, nie każdy z nas mieszka w lofcie który jednocześnie jest pracownią artystyczną, ale poniższy pomysł na ozdobienie ściany jest nie tylko genialny w swojej prostocie ale jednocześnie bardzo efektowny. [Simple and attractive way to rearrange your wall into something very rare]:

pinterest.com

pinterest.com

Zrób to sam na śniadanie / Do it yourself for breakfast

15. I na sam koniec pomysł na to, jak przechować kanapkę, jeśli pod ręką nie mamy akurat odpowiedniego pojemnika ani papieru śniadaniowego… [How to take your lunch to work, when you’ve got no breakfast paper nearby?]

poszkole.pl

poszkole.pl

 

 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Pin It Share 0 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>